Yüz Germe

Yüz Germe Nedir ve Nasıl Yapılır?


Yüz ve boyun derisindeki sarkıkları ve varsa çene altı yağlanmayı ortadan kaldırma işlemi, yüz germe operasyonu olarak adlandırılır.

Burun ve göz kapakları estetiği, lazer ile cilt soyma, alın germe, kaş kaldırma, yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılarak hastanın daha alımlı, dinamik, genç ve doğal görünmesine yardımcı olunabilir. Ayrıca beraberinde belirli aralıktaki süreçlerde dolgu maddelerinin enjeksiyonu veya peeling uygulanarak rahatsız edici ince kırışıklıklar da önlenebilmektedir.

Ameliyatlarımızın her biri steril hastane koşullarında ve anestezi uzmanının kontrolünde ameliyathanede yapılmaktadır. Yüz germe işlemi yaklaşık olarak 2-2.5 saat sürer.

Aynı gün içinde hastamızı taburcu etmek mümkündür. Ancak dikiş alım işlemi için 5-7 gün içerisinde tekrar burada bulunulması gerekmektedir.


Boyun Germe Nedir ve Nasıl Yapılır?


Boyun germe işlemi, yüz ve boyun derisindeki sarkma ve kırışıklıkların düzeltilerek yüzün gençleştirilmesi ameliyatıdır. Bu ameliyatın amacı boyunda sarkmış ve gevşemiş olan cilteki dokuları orijinal yerlerine asmak ve sarkmış derilerin fazlasını atarak deriyi gerginleştirmektir.

Dikişler 5-7 gün içinde alınır ve sonrasında normal hayata devam edilebilir. Yaşlanma belirtileri vücudun her bölgesinde olduğu gibi boyunda da derinin gevşeme ve çatlaması ile kendini gösterir. Derinin altındaki çok ince kas dokusu da aynı şekilde sarkma belirtileri gösterebilir ve bu da boyunda enine ve boyuna katlantılar oluşmasına neden olabilir. Çene ile boyun arasındaki açı daha belirgin ve dik iken, zamanla birlikte genişler. Çene altında yağ birikimi de oluştuysa açı daha da genişler ve gerdan adını  verdiğimiz görüntü oluşur. Gerdan sadece yaşlılık sebebiyle oluşan bir görüntü değildir. Bazı kişilerde gençlikte de genetik kökenli olarak ortaya çıkabilir.

Boyun Germe


Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma Nedir ve Nasıl Yapılır?


Kaş asma, alın germe ameliyatları plastik cerrahlar tarafından alında çizgileri en aza indirilmektedir.

Ameliyat sonrası sarkan kaşlar normal hizasına getirilerek kişiye daha dinamik bir bakış kazandırır.

Bu şekilde gözlerin yan tarafında oluşan çizgiler de azaltılmış olur.

Genel anestezi veya sedasyon destekli lokal anestezi ile uzman kontrolü altında, hastane ortamında yapılan işlem ortalama 1.5-2 saat kadar sürer ve aynı gün eve çıkılabilir.

Diğer estetik ameliyatlarla birlikte de sürdürülebilen operasyon bu sebepten hem ameliyat süresi hem de hastanede kalış süresi bakımından uzayabilir.


Göz Kapağı Ameliyatı Nedir ve Nasıl Yapılır?


Kişilerde geçen yıllarla, yer çekiminin etkisi vücutta sarkmalara yol açmaktadır.

Bu yapılardan bazıları kaşlar, üst ve alt göz kapaklarıdır. Özellikle alt göz kapaklarında yağ dokusunda hacim artışı, fıtıklaşma ve torbalanma da görülebilir.

Estetik göz kapağı ameliyatı ile fazla deri ve fıtıklaşmış yağ dokusu vücuttan uzaklaştırılır. Göz kapaklarında daha canlı, parlak ve güzel bir görünüm elde edilir.

Ameliyat hastane koşullarında anestezi uzmanının gözetiminde yapılmaktadır. Lokal anestezi uygulanır ve eğer gerekirse, sedasyon ile desteklenebilir.

Problem olan göz kapaklarına cerrahi uygulanır.

Ameliyatın süresi yaklaşık 1-1.5 saat kadardır. Aynı gün taburcu olmak mümkündür. Dikişler 3-5 gün içinde alınır.

Göz Kapağı Ameliyatı


Dudak Estetiği

Dudak Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?


Dudak estetiğinde dudak kalınlaştırma ve dudak inceltme işlemleri yapılmaktadır.

Bazı kişilerde dudak yapısı inceyse ya da yaşlanma ile birlikte dudaktaki yağ dokusu miktarının azalmış olması ile dudak kalınlığında azalma oluşabilmektedir.

Dudak kalınlaştırma yoluyla bu sorun yok edilebilir.

Dudak inceltme işlemi ise aşırı kalın dudakların küçültülmesi işlemidir. Kalın olan dudağın mukozasından (kırmızı renkli kısım) elips şeklindeki bir parça altındaki yağ dokularıyla birlikte çıkartılıp uygun bir şekilde dikilmesi işlemidir.

Lokal anestezi altında çok rahat gerçekleştirilebilen uygulamalardır.

Şişlikler genellikle 7–10 gün içerisinde yok olmaktadır.