PRP Cilt Tedavisi

PRP Cilt Tedavisi Nedir ve Nasıl Uygulanır?


Yüz gerginleştirme, kırışıklıkların azaltılması ve doldurulması, kontur düzeltme, gevşekliğin azaltılması, leke tedavisi, yaşlanmayı geciktirme gibi konularda yüz bölgesine uygulanan PRP Tedavisi cerrahisiz ve anestezisiz bir şekilde hastaya uygulanır.

Bu uygulama sonrasında cildin gerginliği ve nemliliği artar, kırışıklıklar ile açık gözeneklerin sayısı azalır. Dolgu ya da ortaderi tedavisi ile yüz bölgesinde deri altına uygulanan PRP tedavisi derinin gençleşmesine, parlak ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.

Kan dolaşımı ile dokulara ulaştırılan plateletler özel bir işlemle yoğunlaştırılarak PRP haline getirilir.

Hazırlanmış bu PRP’ler boyun ve dekolte bölgelere uygulanır.

Lazer/peeling gibi uygulamalardan hemen sonra derinin yapılanmasını sağlamak, deride kırışıklıkların düzelmesini, çöküntülerin giderilmesini, esneklik ve parlaklığın yeniden kazandırılmasını sağlamak için kullanılan bu yöntem boyun ve dekolte bölgelerinde gerçekleştirilir.


PRP Saç Tedavisi Nedir ve Nasıl Uygulanır?


PRP Saç Tedavisi doku yenilenmesi yöntemi ile sağlanmaktadır. Saç dökülmesinin azaltılmasına ve zayıflamış saç köklerinin canlandırılmasına yönelik olarak uygulanır.

PRP saç tedavisi uygulamasında; saç sorunu olan hastadan alınan 10cc ölçeğindeki kan laboratuvar ortamında ayrıştırılır ve kırmızı kan elde edilir. Elde edilen bu kırmızı kanda akyuvarların,  trombositlerin, pıhtılaşma faktörlerinin ve PGF’lerin özel bir işlemden geçirilmesiyle PRP tedavisi için gerekli olan plazma hazırlanır.

Oluşturulan plazma napaj yöntemi ile saç dökülmesinin başladığı ya da saç köklerinin zayıfladığı bölgeye enjekte edilmesi ile tedavi işlemi sonlanır.

PRP tedavisi ile gerçekleştirilen bu işlem yarım saat sürmektedir. İşlemden sonra hastada, yapılan operasyona dair herhangi bir acı ve iz oluşmamaktadır. Hazırlanan plazma hastaya enjekte edildikten sonra kişi normal hayatına devam edebilmektedir.

Üç ay boyunca ayda bir kez tekrarlanması gerekir. Yılda bir defa olmak üzere işlemin tekrar edilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

PRP Saç Tedavisi