Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme Nedir ve Nasıl Uygulanır?


Yüz cildinin yaşlanmasıyla beraber güneş ışığının da etkisiyle cilt harap olmaktadır. Bu durum, güneş alan yerlerde (yüz ve eller gibi) daha fazla görülmektedir.

Yanlış güneşlenme ve güneş koruyucu kullanmama buna sebep olmakta,  bundan dolayı da ciltte kırışıklıklar ve lekeler meydana gelmektedir. Ciltte meydana gelen bu değişikliklerin düzeltilip, cildin yenilenmesinde günümüzde lazer cihazı kullanılmaktadır. Lazer ışınları günümüzde tıbbın çeşitli dallarında ve bazı deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Lazer ışınları değişik kaynaklardan üretilmektedir. Ciltteki her sorunu tek bir lazerle çözmek mümkün değildir. Bu nedenle kullanım amacına göre değişik lazer cihazları bulunmaktadır. Lazer uygulamaları sınırlı uyuşturma altında (lokal anestezi) ya da diğer estetik cerrahi ameliyatlarında tamamlayıcı işlemi olarak da yapılabilir.

Lazer, temel olarak düşünüldüğünde ciltte yanık oluşturmaktadır. Bu da cildi enfeksiyonlara açık hale getirmektedir. Bu nedenle hastalara hem bakteriyel hem de viral enfeksiyonlara karşı korumak amacıyla lazer uygulaması sonrası ilaçlarla tedavi verilmelidir.

Oluşan yanık yüzeysel kontrollü bir yanıktır. Yapılacak işlem 1-2 saat sürer.

Bazen hastaya göre birkaç seans uygulanması gerekebilir.