Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle Varis Tedavisi

Endovasküler lazer tedavisi yani EVLT, büyük varisli damarların, içlerinden uygulanan lazer ışınları yardımıyla kapatılması yöntemine verilen isim. Bu yöntem, önceleri, ameliyathanede, anestezi altında yapılan ve damarların cerrahi olarak çıkarılması esasına dayanan yöntemlere alternatif olarak, son yıllarda geliştirilmiş.

Detay

Radyofrekans Lazer Tedavisi

Radyofrekans Lazer Tedavisi

Radyofrekans Varis Tedavisi, büyük varisli damarların, içlerinden uygulanan radyofrekans yardımıyla kapatılması yöntemine verilen isim. Bu yöntem, önceleri, ameliyathanede, anestezi altında yapılan ve damarların cerrahi olarak çıkarılması esasına dayanan yöntemlere alternatif olarak, son yıllarda geliştirilmiş.

Detay

Köpüklü Varis Tedavisi

Köpüklü Varis Tedavisi

Kılcal varis dışındaki tüm varis hastalıklarına uygulanabilen ve köpük tedavisinde hastaların çok memnun kaldığı bir tedavi yöntemidir.

Damar büzüştürmede denilen skleroterapiye benzer şekilde ilacın köpürtülerek damar içine verilmesi şeklinde tedavidir.

Detay

Skleroterapi Varis Tedavisi

Skleroterapi

Özellikle gelişmiş ülkelerde iş gücü kaybına verilen  önem arzettiğinden ameliyatla varis tedavisi neredeyse terkedilmiştir.

Tüm varislerin genişlemiş toplar ve kılcal damarlar dahil olmak üzere tüm varislerin tedavisi skleroterapi yöntemi ile yapılabilmektedir.

Detay