Saç Ekiminin Gerekliliği


Kişi yirmili yaşlara geldiğinde saçların yoğunluğu yeni doğmuş bir bebeğe göre yaklaşık yarı yarıya azalmaktadır. Bunun nedeni hem kafa çevresinin büyümesi hem de saç dökülmesinden kaynaklanmaktadır.

Saç ekimi ile dökülen saçların yerine saç nakli yapılabilmektedir. Saçın arka kısmında ensenin üst tarafındaki iki kulak arasında kalan saçlar yapısal olarak en son dökülen saçlardır. Bu nedenle saç ekim operasyonları  bu bölgeden alınan saçlarla yapılmaktadır.

Hasta uyutulmaya gerek kalmadan lokal anestezi yapılarak uzman estetik cerrahlar tarafından saç nakli gerçekleştirilmektedir. Bir, iki ya da üçlü gruplar halinde; bu bölgeden saçların alınıp, seyrekleşme görülen ya da kelleşen bölgeye ekimi gerçekleştirilmektedir.

Saç ekimi estetik cerrahlar tarafından FUT ve FUE yöntemleri ile yapılmaktadır.

PRP Saç Tedavisi


Saç Ekim Yöntemleri

yon

Saç ekim yöntemlerini ve bu işlemlerin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız Saç Ekim Yöntemleri sayfamınızı ziyaret edebilirsiniz. Bu şekilde uyguladığımız işlem hakkında sağlıklı ve doğru bilgi edinmiş olursunuz.

Yöntemler

Onlie Konsültasyon

konsultasyon

Saç ekimi doğru koşullarda ve şartlarda gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden Mediliva için sağlık öncelikli gelmektedir. Kesin olarak saç ektirmek istiyorsanız bu koşullara uygun olup olmadığınızı bu formda test edin.

Online Form

Sıkça Sorulan Sorular

destek

Saç ekimi kapsamlı bir operasyondur. Bu yüzden kafanızda bir çok soru olabilir. Bu soruların hepsini saç ekimi öncesi, saç ekimi anı ve saç ekimi sonrası olarak sizin için Sıkça Sorulan Sorular sayfasında cevapladık.

Soru Cevap

İletişime Geçin

iletisim

Sadece okuyarak ya da görerek değil, alanında uzman ve yıllardır sağlık sektöründe hizmet vermiş kişilerden duyarak bilgi almak istiyorsanız bize her an ulaşabilir ya da  ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim


Saç Ekimi Hakkında Bilgiler

Neden Mediliva’yı Tercih Etmelisiniz?


Kişi yirmili yaşlara geldiğinde saçların yoğunluğu yeni doğmuş bir bebeğe göre yaklaşık yarı yarıya azalmaktadır. Bunun nedeni hem kafa çevresinin büyümesi hem de saç dökülmesinden kaynaklanmaktadır. Saç ekimi ile dökülen saçların yerine saç nakli yapılabilmektedir.

Saçın arka kısmında ensenin üst tarafındaki iki kulak arasında kalan saçlar yapısal olarak en son dökülen saçlardır. Bu nedenle saç ekim operasyonları  bu bölgeden alınan saçlarla yapılmaktadır. Hasta uyutulmaya gerek kalmadan lokal anestezi yapılarak uzman estetik cerrahlar tarafından saç nakli gerçekleştirilmektedir.

Bir, iki ya da üçlü gruplar halinde; bu bölgeden saçların alınıp, seyrekleşme görülen ya da kelleşen bölgeye ekimi gerçekleştirilmektedir.

Saç ekimi estetik cerrahlar tarafından FUT ve FUE yöntemleri ile yapılmaktadır.